Erzincan Tulum PeyniriTulum Peyniri
Trend

Erzincan Tulum Peyniri Nereden Alınır?

Söz konusu damak tadı olunca kesin yargılardan bahsetmek imkansız. ama Erzincan Tulum Peyniri için; “ehl-i peynir’in mutlaka seveceği peynir” diyebiliriz sanırım. tek dezavantajı orjinalini bulmakta yaşanan zorluktur.

Erzincan Tulum Peyniri Nereden Alınır?
Erzincan Tulum Peyniri Nereden Alınır?

Bulduğunuzda öyle büyük hacimlerde alamazsınız çünkü çok nazlı, bakımı zor olan bir peynirdir. Yıllar önce farklı bir şehirde tatmıştım gerçek erzincan tulum peynirini. küp şeker büyüklüğündeki peynir parçasını ağzınıza atıp, dilinizle üst damağınız arasında ezmek, peynirin rayihasını tümüyle hissetmek için gerek-şarttır. sabah kahvaltısında çay ile, öğlen aralarında cimin üzümü ve tandır ketesiyle arkadaşlık ettiği söylenir.
iyi erzincan tulum peynirini bulmak şans ister. standardizasyonu neredeyse imkansız olan bu peyniri şu marka adı altında bulabiliriz demek zordur. tavsiye edilen; “şavak aşireti”nin ürettikleridir, ama hangi satıcıya sorsanız “evet şavak peyniri budur!” cevabını almanız kaçınılmazdır. yine de yolu Erzincan’a düşen birilerinden “Akpınar” markalarını sordurmak iyi bir seçim olabilir (gerçi üretim sınırlı olduğundan her mevsim bulunmaması normaldir).

size tavsiye edebileceğimiz bazı firmalardan bazıları

Akpınar Tulum Peyniri
Alemdaroğlu Tulum Peyniri
Yurt Gıda Tulum Peynirleri

Online satın almak isterseniz www.hepsiyoresel.com adresinden alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Erzincan’a gidebilseydim keşke alma imkanım olurdu, herkese tavsiye ederim enfes tadı var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu